22 Aralık 2011 Perşembe

sıkıntılı günler..

Çok zor bir hafta geçirdik.Sürekli hastalıklarla mücadele ediyor küçücük bedeni. Boğazımızdaki enfeksiyondan dolayı 1 yıldır her ay hastayız neredeyse. Antibiyotikler, serumlar daha bir sürü ilaçlarla altüst ettik bağışıklığımızı..Öğrendik ki beta mikrobuymuş Sürekli nüksedermiş. Tedavi edilmezse tehlike arzedermiş. Yüksek ateş olurmuş sürekli. Antibiyotik mecburi;serumda..41 derece ateşle ılık duş alıyoruz ama öyle kötü bir durum ki..Çığlık kıyamet..Ben dayanamıyorum ki sen nasıl dayanasın.
Ne kötüdür ki öyle alıştıki bu duruma hastaneye gittiğimizde damar yolu açarlarken bile elini uzatıp hiç ağlamıyor, diğer çocuklar odada bağırıp ağlarken..
Şimdi doktorumuzla bir tedavi şekli uyguluyoruz. Şekerli gıdaları kestik. Sude normalden çok farklı bir bademcik yapısına sahip olduğu için özellikle yediği şekerli gıdalar boğazda beta virüsünün nüksetmesine neden oluyormuş. Sude her gün tatlı aşeriyor şu an. Anne kadayıf yapar mısın anne baklaya anne tulumba ..Sude yemediği için bende ceza verdim kendime o günden bu yana cukulata dahi yemedim, yiyemedim.
Cuma doktora kontrole gidiyoruz. Umarım biraz tatlı yememizde bir sakınca yoktur....

2 yorum:

elif-kayra dedi ki...

allah acil şifa versin
atlatır inşallah en kısa zamanda

Bir küçük balık Annesi.. dedi ki...

teşekkürler . bir daha olmamasını diliyoruz bizde.

TOPRAK KOKUSU

Büyük şehirlerin insanı değilim ben.Bunu her gün düşünüp kafamı duvarlara vurduğumda bir kere daha anlıyorum. Her gece başka yerlerin hayali...