6 Aralık 2009 Pazar

ŞURDAN ...BURDAN...


KIZILDERILI KITABESINDEN...
Yalan tohumdur.Bire kirk verir. Verdigi kirkin her biri de bir tohumdur ki onlarin her biride birekirk verir.- Bilgi de tohumdur.Bire yuz verir. Verdigi yuzun her de biri bir tohumdur ki; sana bilgelik,torunlarina da ilham verir.- Zeka sudur.Tohumlarý yesertir. Yalani da bilgiyi de.- Yetenek topraktir.Ne ekersen onu bicersin. Ekmezsen uzerinde ayrik otlari biter.- Emek gunestir.Tohuma da suya da topraga da hayat verir.- Kader cadirindakikilimdir.Ipligini Ulu Manitu verir sen dokursun. Deseni sendendir, renkleri Tanri'dan.- Sans dogal gubredir...oktan bir seydir yani. Ne zaman nereye ve kime dusecegi belli olmaz. Kilimineduserse kirletir. Desenini degistirir. Her seyi ..ombok eder. Oysa topragina dusersebesler.


***********"


Zamanla herşey geçer,halbuki geçen tek şey var o da zaman..bütün bu güzel dizeler beynimden geçip giderken,anlarımı yoksa hayatımımı yaşamam gerektiği sorusu geliyor aklıma..bugünü erteleyip yarının çıkmazlarını mı düşünmeliyim yoksa yaşadığım anın tadını mı çıkarmalıyım..bugünü dolu dolu yaşarken yarına ait olanlarımı atlarım,yoksa yarın korkusuna boğulup bugünümü kaçırırım avuçlarımın arasından..

Hiç yorum yok:

TOPRAK KOKUSU

Büyük şehirlerin insanı değilim ben.Bunu her gün düşünüp kafamı duvarlara vurduğumda bir kere daha anlıyorum. Her gece başka yerlerin hayali...